Skriv ut 

Vimek AB

  • Sweden
  • Europe
  • Other countries

Huvudkontor
Allan Jonssons väg 11
SE-922 31 Vindeln,
Sweden

Telefon: +46 933-135 15
Web: http://www.vimek.com
Contact
Email: info@vimek.se

Helpdesk

Kontakta oss här så svarar alltid någon på Eftermarknad.

Reservdelar
Mail: Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.
Telefon: 0933-135 40

Support
Mail:Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.
Telefon: 0933-135 15

Svenska företaget Vimek AB är marknadsledande i världen med tillverkning av moderna skogsmaskiner för gallring och skogsvård. Vi tillverkar unika, proffesionella och lätta, men samtidigt kraftfulla maskiner för dagens skogsbruk: skördare, skotare och kombimaskiner.

Beställ information

Fält med * är obligatoriska

Organisation

Vimeks personal är till för att hjälpa dig! Välkommen att kontakta oss på telefon eller mejl. Vårt kontor är öppet måndag till fredag från 07:00 till 16:00. Letar du efter en återförsäljare eller servicelämnare? Klicka på knappen här bredvid.
Se lista återförsäljare
Urban Lundstrom - After Sales Manager
Urban Lundström

Försäljningschef Export

+46 933 135 30

urban.lundstrom@vimek.se

Tom Hedqvist
Tom Hedqvist

Ekonomichef

+46 933 135 19

tom.hedqvist@vimek.se

Jonny Granstrom
Jonny Granström

Eftermarknadschef

+46 933 135 28

jonny.granstrom@vimek.se

Tomas Johansson
Thomas Johansson

UTVECKLINGSANSVARIG

+46 933 135 29

thomas.johansson@vimek.se

Ulf Johansson - After Sales.png
Ulf Johansson

KONSTRUKTÖR

+46 933 135 33

ulf.johansson@vimek.se

Joachim Granstrom
Joachim Granström

KONSTRUKTÖR

+46 933 135 22

joachim.granstrom@vimek.se

Dick Hedqvist - Spare Parts
Dick Hedqvist

EFTERMARKNAD

+46 933 135 26

dick.hedqvist@vimek.se

Sören Häggström
Sören Häggström

Kvalitetschef

+46 933 135 17

claim@vimek.se

Asa Ekstrom
Åsa Ekström

Produktions- & Inköpschef

+46 933 135 34

asa.ekstrom@vimek.se

Tord Nordin
Tord Nordin

Produktion / Inköp

+46 933 135 21

tord.nordin@vimek.se

Anna Gabrielsson
Anna Gabrielsson

Ansvarig Lager & Logistik

+46 933 135 16

anna.gabrielsson@vimek.se

Johan Johansson
Johan Johansson

Försäljningsingenjör

+46 933 135 23

+46 76 113 09 75

johan.johansson@vimek.se